• Wpisów: 218
  • Średnio co: 5 dni
  • Ostatni wpis: 292 dni temu, 17:50
  • Licznik odwiedzin: 62 674 / 1107 dni
 
przybylek.paulina
 
Witam was kochani ! Dzisiaj postanowiłam napisać o książce, która poruszyła moje serce, a mianowicie – „Mleko i miód” napisana przez Rupi Kaur.

„Mleko i miód to opowieść o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie” – jedno zdanie a tak bardzo zachęciło mnie do posiadania tej o to książki. Na tyle książki dostrzec można bardzo istotny komentarz – „Mleko i miód to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku”.
DSC08828.JPG

Najważniejsza wiadomości – Książka dostępna jest w Empiku za 39.90zł, wydanie dwujęzyczne (angielsko-polskie). Wiersze podzielone są na cztery rozdziały, a mianowicie cierpienie, kochanie, zrywanie, gojenie.
DSC08837.JPG

Autorka stworzyła krótkie wiersze, w których każde słowo przepełnione jest emocjami przenikającymi do odbiorcy. Osoby wrażliwe, po wielu przeżyciach na pewno muszą zabezpieczyć się w paczkę chusteczek. Wszystko jest takie prawdziwe, szczere do bólu – nie ma możliwości żeby obejść się po przeczytaniu bez jakichkolwiek refleksji życiowych. Czasami miałam wrażenie, że Rupi Kaur pisała z myślą o moim życiu, a nie o swoim – słyszałam nieraz tego typu słowa i u innych. Jesteśmy różni, ale łączy nas jedno – każdy z nas posiada emocje i dotyka się z bólem, miłością, stratą itp. Dlatego książka dedykowana jest i do mnie, do ciebie, do KAŻDEGO. Czytając możemy domyślać się co autorka przeżywała, co uważa o niektórych istotnych aspektach w życiu. Może i zmieni nieco nasze myślenie ? Może dzięki niej zrozumiemy niektóre sprawy ? Na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie, po przeczytaniu.
DSC08836.JPG

DSC0883056543222.JPG

Ja swój egzemplarz dostałam od chłopaka za co jestem bardzo wdzięczna. Wiem, że często będę wracała do czytania i uważam, że nigdy mi się to nie znudzi. Nie radzę zabierać się za to podczas, gdy jesteśmy przybici, bo może wprowadzić to nas w jeszcze większy dołek.

Całuję, Andel !

  •  
  • Pozostało 1000 znaków